Hozzávalók:
a piskótához: 2 x 4 tojás, 2 x 4 e.k. cukor, 2 x 4 e.k. liszt, 2 x 1 cs. sütőpor, csipetnyi só
krém: 8 tojássárgája, 15 dkg cukor, 7 e.k. liszt, 6 dl tej, 4 cs. vaníliás cukor, 2 dl habtejszín, 20 dkg vaj, csipetnyi só
a tetejére: 4 dl habtejszín /növényi alapú/ tetszés szerint díszítés.
Elkészítése:
A tortához a 2 x 4 tojásosból piskótát készítünk.. Ehhez a 4 tojásfehérjét a 4 e.k. cukorral kemény habbá verjük, majd hozzáadjuk a sárgáját és homogénre keverjük. A 4 e.k. lisztet a sütőporral szárazon átkeverjük és óvatosan beledolgozzuk a piskóta tésztájába… Egy sütőpapírral bélelt 26 cm-es tortaformába öntsük bele a masszát és 180 fokra előmelegített sütőben süssük készre kb. 30 perc alatt.Ha megsült, hűtsük ki és vágjuk ketté.
A krém hozzávalóiból a tejszín és a vaj kivételével krémet készítünk. A tojássárgáját a liszttel, a csipet sóval és a két fajta cukorral kevés tejjel simára keverjük. A maradék tejet feltesszük forrni egy gőz feletti edénybe jó sűrű krémet főzünk. Még melegen hozzáadjuk a vajat és teljesen kihűtjük. Amíg hűl, addig jó keményre verjük fel a 2 dl tejszínt és óvatosan keverjük bele a krémbe.
A felvágott piskóta lapokat kenjük meg a kémmel. Annyit hagyjunk, hogy a tetejére és az oldalára is maradjon. A kész tortát ízlés szerint díszítsük fel a 4 dl habtejszínnel, amit előzőleg felvertünk és a fantáziánk szerinti díszítő elemekkel látjuk el.Forrás